Сифони та їх види
Пристрій і принцип роботи сифона
Незалежно від пристрою сифона він завжди діє за одним принципом, тому пояснення принципу роботи є універсальним. В його вигнутому каналі накопичується певний шар води, що виконує роль гідрозатвори.
Гідрозатвор у трубному сифоніЩо виходять при скиданні стоків гази не можуть його подолати, а значить, не проникають в житлові приміщення. Дана водяна пробка абсолютно не перешкоджає сливу. Деякі сантехнічні прилади оснащені власною системою гідрозатвори, до всіх інших його потрібно встановлювати окремо.
Принцип дії пляшкового сифона (в розрізі)При інтенсивному зливі вода з сифона може піти. В такому випадку, уникнути надмірного скупчення газів допомагає витяжка, яка обладнана в більшості багатоквартирних і приватних будинків.
Види сифонів
За конструкцією ці вироби поділяються на такі види:
- Пляшкові. Найбільш поширений вид сифона. Цінується за зручність чищення – достатньо підставити відро, після чого відкрутити нижню кришку і виводить патрубок.
- Трубні. Економлять простір, але вимагають більш точного суміщення відведення каналізації і отвори для зливу.
- Гофровані. Найбільш дешеві і легкі в установці. Недолік – швидко забиваються відкладами
- Плоскі. Можуть бути встановлені в самих важкодоступних місцях (ванна,піддон) мають досить просту конструкцію, але для очищення їх необхідно повністю демонтувати.
Сифони першої та другої різновидів використовуються для підключення до каналізації будь-якого сантехнічного обладнання.
Гофру краще не встановлювати для раковини, так як жирові відкладення, змиваються з посуду, буде дуже складно відчистити.